Karatas, “Soförlükle ticari gelir meslegimizi sürdürebilecek gücümüz kalmadi artik”

Geçen yili bu günlerle kiyasladigimizda döviz endeksli akaryakit, yedek parça ve araç sigortalari yaklasik 4’e katlanmis durumdadir.
Gündem 23.10.2022 14:55:06 0

 

Soför esnafinin yasadigi ekonomik sikintilari basin açiklamasi ile dile getiren Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Ibrahim Karatas, “ Sayin Cumhurbaskanimiz nezdinde tüm devlet yetkililerimizden iyilestirme adina düzenlemeler istiyoruz” dedi.

 

Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Ibrahim Karatas, “Son yillarda gerek pandeminin etkileri gerekse küresel kriz nedeniyle ekonomik olarak en çok etkilenen meslek grubundayiz.

Geçen yili bu günlerle kiyasladigimizda döviz endeksli akaryakit, yedek parça ve araç sigortalari yaklasik 4’e katlanmis durumdadir.

Giderlerimizin artmasina ragmen, maalesef yolcu tarifelerimiz sadece yüzde 45 gibi artista kalmistir.

Nakliye navlun bedelleri çok fark etmedi. Esnafimiz bütün mal varligini tahditli plakalara baglamis mahkemelerle mücadele etmektedir.

Çocuklarimizin gelecegi idari hakimlerimizin vicdani arasinda kaldi.  Ivedi bir sekilde kanun düzenlemesi bekliyoruz.

Devletimiz emekliye, memura, taseron isçiye, asgari ücretliye ve simdi de EYT meselesine ciddi anlamda çalismalar yapiyor. Insan hayatinin olmazsa olmazi büyük bir anlamda kamu hizmeti yapan yolcu, yük ve nakliye sektörü yok olmakla karsi karsiyadir.

Sayin Cumhurbaskanimiz nezdinde tüm devlet yetkililerimizden iyilestirme adina düzenlemeler istiyoruz”

Afyon HABERI


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °