“MUHTARLARIMIZ YEREL YÖNETIMLERIN VAZGEÇILMEZ BIR PARÇASIDIR”

Türkiye Degisim Partisi Afyonkarahisar Il Baskani Kadir Uysal; 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayisiyla kutlama mesaji yayimladi.
Siyaset 19.10.2022 14:15:27 0


Türkiye Degisim Partisi Afyonkarahisar Il Baskani Kadir Uysal; 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayisiyla kutlama mesaji yayimladi.
Uysal yayinladigi mesajda; “1829 yilindan günümüze köklü geçmisiyle demokrasinin ilk adimi, vatandasin çaldigi ilk kapi olan muhtarlarimiz yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir parçasidir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarimiz, bir yandan mahalle ve köy sakinlerinin devlet kurumlariyla iliskilerinde araci bir rol oynarken, diger yandan da kamu yönetiminin en temel ihtiyaçlarindan biri olan katilimciligin saglanmasinda önemli bir görevi yerine getirmektedirler”dedi. 
“DEVLETIMIZ VE MILLETIMIZ ARASINDA KÖPRÜ GÖREVI VAR” 
Türkiye Degisim Partisi Afyonkarahisar Il Baskani Kadir Uysal: “Muhtarlarimizin, Vatandaslarimiz ile Devletimiz arasinda bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin mahalle ve köylerimize hizli ve etkin bir sekilde ulastirilmasinda mühim bir görev üstlendigine vurgu yaparak; Devletimiz ve milletimiz arasinda köprü görevi üstlenen, mahalle ve köylerimizde millet iradesinin mihenk tasi olan, yerel yönetimlerin banisi muhtarlarimizin 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, çalismalarinda basarilar diliyorum." dedi.

Afyon HABERI


Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °
Çarşamba 0.6 ° / -8.1 °