ATAKÖYDE KÜLTÜRMERKEZİ İNSAATINA BAŞLANDI

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek eser ve hizmet belediyeciliği şiarı ile yeni projeleri Afyonkarahisar'a kazandırmaya devam ediyor.
Gündem 18.11.2022 19:52:00 0

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek eser ve hizmet belediyeciliği şiarı ile yeni projeleri Afyonkarahisar'a kazandırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda birbirinden farklı yatırımlara imza atmayı sürdüren Başkanımız Mehmet Zeybek önceliğinde Ataköy Mahallesi yeni bir tesise kavuşuyor.

Belediyemiz tarafından Ataköy Mahallesi'ne yapılacak 500 kişi kapasiteli Kültür Merkezinin temel atma töreni dualarla gerçekleştirildi. Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde yapılan törene; Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, Barış Dal, İl Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

KISA SÜREDE HİZMETE AÇILACAK

Ataköy ve çevre mahallelerin de ihtiyacına cevap verecek kapasitede oluşturulan proje kapsamında Ataköy Mahallesi Kültür Merkezinin temel atması dualarla yapıldı. Vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını da karşılayabilecek 800 metrekare alanda tek katlı dizayn edilen merkez, inşa çalışmaları ardından kısa zamanda hizmete sunulacak.

İnşa sahasında katılımcılar ve ekibi ile birlikte yapılan duanın ardından temel atma merasimi gerçekleştiren Başkan Mehmet Zeybek, Ataköy Mahallesi'nin öneminden bahsederek Mahalle Muhtarından övgüyle söz etti.  

Mahalle Muhtarı Muharrem Özdemir'in çalışkan ve bir o kadar da tuttuğunu koparan bir yapısı olduğuna dikkat çeken Başkanımız; Çok çalışkan tuttuğunu koparan bir muhtarınız var.

Bu arazinin tahsisini Milli Emlak'tan aldı. Kültür Merkezi ve Sağlık Ocağı talebini bildirdi, futbol sahası isteği doğrultusunda kulüp kurdu. Böyle istekli çalışkan muhtarlarımız olduğu sürece bizlerde mahallelerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz dedi.

SIRADA SAĞLIK OCAĞI VAR

İlerleyen süreçte Sağlık Ocağı inşaatına da başlayacaklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; " Kültür Merkezimizin temel atma merasimini gerçekleştirdik. Peşinden Sağlık Ocağı'nın inşaatı başlayacak. Kulüp binası ve futbol sahasını da Spor Toto Genel Müdürlüğü'nden alacağımız destekle mahallemize kazandıracağız.

Yine Ataköy'ümüze geçtiğimiz yıllarda hiçbir mahallede olmadığı şekliyle 52 bin metrekarelik bir alana Şehitler Parkı kazandırdık.

 Ataköy'ümüze bundan sonra bu tür yatırımları yapmaya devam edeceğiz" dedi.

YATIRIMLARIMIZI BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ

 2019 yılında Belediye Başkanı seçilen arkadaşlarımızla birlikte dünyayı kasıp kavuran ekonomik krizle mücadele ediyoruz.

Yatırımlarımızı da buna rağmen aksatmadan yapmaya devam ediyoruz.

Tek gayemiz var el birliği gönül birliği ederek Afyonkarahisar'ı daha güzel yaşanılabilir bir şehir haline getirmek.

Bu yatırımın da hem ilimize hem mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Ataköy Mahalle Muhtarı Muharrem Özdemir ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibine şükranlarını sundu.

Katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür eden Muhtar Özdemir; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın izinde durmak yok, yola devam mesajı verdi.

 


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °