Baskan Kayadan Açıklama Bu senede Çocuklarımızı Üşütmeyelim.

ÇOCUKLAR İÇİN SICAK BİR YUVA
Gündem 8.12.2022 16:03:00 0


Kışın girdiği havaların soğuduğu şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli ve halini söyleyemeyen onurlu vatandaşlarımızın masum ÇOCUKLARINI soğuğun insafına terk etmeyelim. 
İlimiz mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır.

Devletimiz ve Valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kışın zor günlerinde yuvalarının sıcak olması için gayret göstermektedir.   
Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan bir sürü insanımız var.

 Birde okula giden çocuğu ya da evdeki küçük yavrularımızın ısınması için bizler dernek olarak KÖMÜR kampanyası düzenlemekteyiz. Asgari ücretle bile işi olanın okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası kalmaktadır.

 Bu durumda yüzlerce insanımız vardır. 
İşsizler derneğimize bu konuda Kömür talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir. En dikkatimizi çeken ise çalişıpta yetiremeyen vatandaşlarımızın sosyal kurumlara gidememekte ve bizleri bulmaktadırlar. Hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz. 
Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz; 
BİR TORBA KÖMÜRDE SEN AL Kİ, ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN kampanyasını başlatıyoruz. 
Bu kampanyada kömür bağışinda bulunacak olan hayırseverlerimize kömür ihtiyacı olan vatandaşlarımızın direk adreslerini veriyoruz. 

Dikkat ettiğimiz en önemli konu Kömürü verenle alan bilmektedir. Dernek olarak hedefimiz bu sene 200 ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvalarında sevindirmektir. Biz dernek olarak hayırsever kişi ve kuruluşlara ihtiyaç sahibi kişilerin adreslerini veririz Onlarda o kişiye gönderirler. 

Dernek olarak biz köprü vazifesi yapmaktayız.
İşsizler Derneği olarak hayırsever iş adamlarımızı Oda Başkanlarımızı ve Sendika Başkanlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımları için ziyaret edeceğiz. Hayırsever kişi ve kuruluşları kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.

Adres:Bankalar Caddesi Meydanoglü Is merkezi kat 6 no 12 Afyonkarahisar


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °