CHP’DEN AFSÜ REKTÖRÜNE ZİYARET 

Sayın Okumuş; AFSÜ ile ilgili yapılacak eleştirilere açık olduklarını, eleştirilerin yönetime uyarı anlamı taşıdığını ve güzel hizmetlerin sağlanması için yararlı olduğunu söyledi.
Siyaset 17.11.2022 16:57:00 0

Bugün, CHP İl yönetim kurulu üyelerimiz ve CHP merkez ilçe başkanımız Ömer Akyıldız’la birlikte Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret ettik. 
Ziyaretimizde, 2. defa rektörlüğe atanan Sayın Okumuş’a hayırlı olsun dileklerimizde bulunduk. 
Ayrıca AFSÜ’nün hastanesinde  tespit ettiğimiz; başta doktor olmak üzere, hemşire ve personel eksikliklerini dile getirdik. 
Özellikle temizlik konusunda sıkıntılar ve şikayetler olduğunu da belirttik. 
Her işin başı sağlık! İnsan sağlığı hepimiz için çok önemli.

Verilen hizmetlerin daha kaliteli ve etkin olması için ger birimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. 
Sayın Okumuş; AFSÜ ile ilgili yapılacak eleştirilere açık olduklarını, eleştirilerin yönetime uyarı anlamı taşıdığını ve güzel hizmetlerin sağlanması için yararlı olduğunu söyledi. Bizim bildirdiğimiz eksiklikleri doğruladı ve bunların hızla giderileceğini belirtti. 
Yaptıkları çalışmaları kısaca özetleyen Okumuş, ileride Eczacılık Fakültesinin geleceğini, Diş Hastanesini AFSÜ sınırları içine taşıyacaklarını, böylece daha başarılı ve faydalı olunacağını dile getirdi.

Ayrıca Ticaret Borsasından alınan arazi sayesinde “yönetim, hastane ve eğitim” birimlerinin yan yana binalarda olacağını, iletişim ve idare açısından daha sağlıklı bir ortam yaratılacağını bildirdi. 
CHP İl Başkanlığı olarak; “bizim dile getirdiğimiz sorunlar, yaşanan problemler, ülkemizdeki sağlık sisteminin arızalı oluşundan kaynaklanıyor.

Biz AFSÜ’de yaşanan sorunların yanısıra, doktorların ve personelin davranışlarından çok memnunuz.

Onlar ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak yoğunluktan yetişemiyorlar” diyerek hastane çalışanlarına da teşekkür ettiğimizi bildirdik. 
Sayın Okumuş’a, misafirperverliği için çok teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. Sürekli iletişim halinde olacağız. 
Yalçın Görgöz 
CHP İl Başkanı


Anahtar Kelimeler: REKTÖRÜNE ZİYARET
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °
Çarşamba 0.6 ° / -8.1 °