İnsanlar evlerini akıllı cihazlara emanet ediyor

İnsanlar evlerini akıllı cihazlara emanet ediyor
Bilim-Teknoloji 17.12.2022 13:20:00 0

Teknolojinin günlük hayatımıza daha fazla nüfuz etmesiyle birlikte dijital ve akıllı cihazların birincil yaşam alanı olan evlerdeki kullanımı da artıyor. Statista’nın yayımladığı veriler, dünya genelinde 175 milyon akıllı ev olduğuna işaret ediyor.

 Potansiyel ev alıcılarının yüzde 78 i akıllı bir ev için daha fazla bütçe ayırmaya gönüllü olurken, yüzde 35’i de akıllı ev cihazları almanın önemli bir kriter olduğunu belirtiyor.

 Bu cihazların ilk sırasında yüzde 50 ile ses kontrol aletleri, yüzde 41 ile televizyon, bilgisayar gibi akıllı cihazlar gelirken, sıralamayı yüzde 36 ile akıllı ışıklar takip ediyor.

Neutron markasına ait NeutronLife projesinin yöneticisi Seyit Bilal Doğan, akıllı ev aletlerinin yalnızca günlük rutinlerinin kolaylaştırılması için değil, evdeki güvenliğin kontrol altına alınması için de kullanıldığını söyleyerek konuya dair şu değerlendirmede bulundu: 

“Tüketicilerin yüzde 46’sı akıllı ev cihazlarını rutinlerini konforlu kılmak için aldığını söylese de, yüzde 17’si ana sebebinin kendileri evde yokken evlerini izlemek ve yüzde 16’sı ise evlerindeki güvenliği artırmak için aldığını söylüyor.

 Biz de tüketicilerin gerek meşguliyetleri sırasında gerekse evde olmadıkları dönemlerde kontrolü elden bırakmamaları, sorumluluk ve hobilerini konforlu kılmaları için akıllı cihazlardan oluşan ürün yelpazemizi her geçen gün büyütüyoruz.

 Bu ürünler arasında yer alan akıllı mama kabı, ninni söyleyen kamera, hassas tartı, ip atlama cihazı gibi kendi üretimlerimiz, son dönemde yoğun rağbet görüyor.”


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °