Milletvekili Eroğlu "3 Aralık Dünya Engelliler Günü", Mesajı

Milletvekili Eroğlu "3 Aralık Dünya Engelliler Günü", Mesajı
2.12.2022 14:27:00 0

Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada kabul görmüş olan "3 Aralık Dünya Engelliler Günü", engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek maksadıyla belirlenmiş bir gün olarak kutlanmaktadır.

Gelişmiş ve sosyal devlet olma anlayışımızın gereği olarak, engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için çalışmak her zaman vazifemiz olmuştur.

Hükümetlerimiz döneminde son 20 yılda; engelli bireylerin hayata katılımı konusunda devrim niteliğinde atılan adımlar; engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin göstergesidir.

Eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak; toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık ve çalışma devam ediyoruz.

      Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş hayatına her alanda engelli vatandaşlarımız büyük başarılar elde etmekte, azim ve kararlılıklarıyla bizlere güç ve ilham vermektedir.

      Bu vesileyle bu anlamlı günde bütün vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyor; kararlı duruşları ve gayretleriyle hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde
en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °