Milletvekili Mehmet Taytak, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı

Milletvekili Mehmet Taytak, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı
Gündem 23.11.2022 14:22:00 0

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Taytak, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren görevini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım" dedi.

Taytak mesajında, “Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında öğretmenlik gelmektedir. Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir.

Gücünü emek, güven, özveri, sabır ve hoşgörüden alan öğretmenlik, şüphesiz ki, en kutsal mesleklerden biridir.

Özellikle genç nesillerimizin zihinsel ve düşünsel gelişimlerinde öğretmenlerin oynadıkları roller büyük ve çok önemlidir.

Vatanımızın yarınları öğretmenlerimize emanettir

Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır.

Bizi doğruya yöneltir. Öğretmen her anlamda yeniliği, yenileşmeyi savunur.

Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimiz ve terör nedeniyle şehit düşen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Tüm Şehit Öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.


Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °
Çarşamba 0.6 ° / -8.1 °