Sözleşmelilere Kadro Hayırlı olsun.

BİZ ÇALIŞIYORUZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI KAZANIYOR.
Gündem 6.12.2022 15:08:00 0

BİZ ÇALIŞIYORUZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI KAZANIYOR.

HAYIRLI OLSUN…

 

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Merkez İlçe İş Yeri Temsilcileri ile 3 grup halinde Toplantılarımızı gerçekleştirdik. Toplantı Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan’ın açılış konuşması ile başladı.

 

Ek Gösterge 3600

Mücadelemiz sonuç verdi 3600 ek gösterge 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir.

3600 ek gösterge başta olmak üzere birçok kazanım elde edildi, Mevcut sorunların çözümünü sağlayacak olan da biziz. 

Diğerleri sorunları konuşadursun, biz bir bir sorunları çözdük, çözmeye devam ediyoruz.

Ek gösterge düzenlemesinde torba kanunla ilave yaptıracak, teknikerler ve şefler başta olmak üzere birinci dereceye yükselenlere 3600 ek gösterge verilmesini sağlayacak olan, yardımcı hizmetler sınıfını genel idare hizmetler sınıfına geçirecek olan, emeklilere, usta öğreticilere memur sendikalarına üye olma kapısını açarak örgütlülüğün kapsamını daha da genişletecek olan yine biziz.

 

Sözleşmelilere Kadro Hayırlı olsun.

Yaparsa Eğitim Bir-Sen yapar.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından yıllardır gündeme getirilen, toplu sözleşme ve Kamu Personel Danışma Kurulu toplantıları başta olmak üzere tüm sosyal diyalog mekanizmalarında öncelikli gündem maddelerinden biri olan sözleşmeli personel statüsü çözüme kavuştu. 

Yetkili konfederasyon Memur-Sen tarafından 6. Dönem Toplu Sözleşme ’de karara bağlanan ve ek göstergeyle birlikte 2022 yılında tamamlanması öngörülen çalışma Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında kamuoyuna açıklandı.

Memur-Sen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında gerçekleştirilen teknik çalışmaların ardından son şekli verilen düzenlemeye göre kamudaki 520 Bin sözleşmeli personelden 424 Bin sözleşmeli personelin kadroya geçişinin önü açılmış oldu.

 Memur-Sen’in ısrarla vurguladığı statü karmaşasına yönelik olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Dördüncü maddesini temel dayanak hale getirerek mevzuat karmaşasını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsü yeniden belirlendi.

Buna göre mahalli idareler dâhil olmak üzere; bundan sonra sözleşmeli personelin kadroya geçişinde 3+1 formülü esas alınacak. Üç yıl bu statüde çalışmış olan personel bir yıl da aday memurluk süresini tamamlayarak kadroya geçebilecektir.

 

Ödüllü kitap okuma yarışması

Kitap okuma yarışmamızın bu yıl 7.’sını düzenlemek için protokol imzalandı. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır

. Bu düsturla yol yürüyerek eğitim ve öğretime katkı sunmak, öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri önceleyerek yol yürümesi için bu yarışmayı düzenliyoruz.

 Toplamda bugüne kadar 55 binden fazla kitabı okullarımızın kütüphaneleri ile buluşturduk. Ödüllü kitap okuma yarışmasında gönüllü destek veren tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

 

Öğretmenlik kariyer basamakları sistemi yeniden ele alınmalıdır

Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinin, bugüne kadar ortaya konulan tepkiler ve beklentiler ekseninde yeniden değerlendirilmelidir

Yapılan sınavda altı yüz bin öğretmenimiz uzman veya başöğretmen oldu ancak sınav sisteminin kalkması gerekmektedir.

Uzman öğretmen olabilme aşamasına gelmiş her öğretmenin mesleğinde belli bir yetkinliğe ulaştığı gözetilerek eşit, adil ve objektif bir sonuç doğuracak şekilde yeniden düzenlenmelidir.8 yıllık çalışmışlığı bulunan bir öğretmene Uzman öğretmenlik, 12 yıllık çalışmışlığı bulunan bir öğretmene Başöğretmenlik unvanı sınavsız verilmelidir.

 

 

Mustafa ARSLAN

AFYONKARAHİSAR EĞİTİM BİRSEN

1 NOLU ŞUBE BAŞKANI


Anahtar Kelimeler: Sözleşmelilere Kadro Hayırlı olsun.
Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °