ULUSLARIN YEGANE KURTARICISI ÖĞRETMENLERDİR

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı E.Alb. Mevlüt TEKDEMİR yaptığı yazılı açıklama ile “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.
24.11.2022 10:12:00 0

 

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı E.Alb. Mevlüt TEKDEMİR yaptığı yazılı açıklama ile “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor,

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz. “dedi.

Cehaletin karşısında öğretmenlerin sonsuz bir aydınlık olduğunu vurgulayan Tekdemir şunları söyledi:

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de; “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir, Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin de düşmanı öğretmendir.” sözleriyle öğretmenin önemine vurgu yapmıştır.

ÖĞRETMENLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Atatürk’ün öğretmenleri toplumun saygın kişileri olarak görmesi ve büyük değer vermesi boşuna değildir diyen Tekdemir sözlerine şöyle devam etti: Cumhuriyetin temelleri atılırken yaşanan süreçte, onlar sayesinde demokratik, çağdaş ve laik bir toplum yaratılmıştır. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da ülkemizi daha aydın bir geleceğe kavuşturmak için idealist, laik, Atatürkçü öğretmenlere ve onların yetiştirdiği kuşaklara önemli görevler düşmektedir.

Maalesef ülkemizde iktidarın hataları yüzünden atama bekleyen 500 bin öğretmenimiz bulunmakta.

Zafer partisi iktidarında cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 bin öğretmen atayacağımıza, 1 öğrenci bile olsa bütün köy okullarını tekrar açacağımıza söz veriyoruz.

Maalesef geçen gün Gaziantep deki hain saldırıda hayatını kaybeden, terörün hayattan kopardığı Öğretmenimiz Ayşenur Alkan' ın acısı içinde,  Toplumumuzun yeni nesillerini en iyi şekilde yetiştirerek, daha aydınlık ve daha güzel bir gelecek kurmada büyük rol üstlenen ve Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkelerden ödün vermeden görevini ifa eden öğretmenlerimizin özel bir günü olan , “24 Kasım Öğretmenler Günü ”nü en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °