Zeybek başkan rahvan at pisti projesini inceledi

Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’nin birçok ilinden rahvan at yarışçılarını ağırlama imkânı sağlayacak Rahvan At Pisti projesinde çalışmalarına devam ediyor.
Gündem 2.01.2023 21:22:00 0

Spor şehri Afyonkarahisar’da geleneksel spor dallarından olan rahvan at yarışçılarının buluşma noktası olacak projede çalışmalar hızla sürüyor. Başkan Mehmet Zeybek sözünü verdiği yatırım projesinde inceleme gezisi gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Benol Kaplan, Fen İşleri Müdürü Onur Sadioğlu ve teknik ekiple çalışmaları yerinde gören Zeybek Başkan, denetimde bulundu.    
“AFYON, BİR SPOR ŞEHRİ DEMİŞTİK”
Söz verdiği projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini aktaran Başkan Zeybek açıklamasında; “Seçimler sırasında Rahvan At Binicileri ile bir araya gelmiştik. Onların bir talepleri vardı. “Profesyonelce ve yeterli düzeyde yarışların yapılabileceği bir alanımız yok, bize yardımcı olur musun Sayın Başkanım? Afyon’a da rahvan at pisti yapar mısınız?” dediklerinde “İnşallah” dedim ben. Şu an da çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaları kısa sürede tamamlayıp ata sporlarının tamamının yapılabileceği mekân haline getireceğiz. Afyon bir spor şehri demiştik, tamamladıktan sonra sporun farklı bir dalını da Afyon’a kazandırmış olacağız” diye konuştu.

SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ
Başkan Mehmet Zeybek’in prestij projelerinden biri olan Rahvan At Pisti Geleneksel Rahvan At Yarışları Koşusu, atlı okçuluk gösterileri gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak. Zeybek Başkan’ın seçimler sırasında sözünü verdiği ve Ertuğrulgazi Mahallesi’nde yapımına başlanan tesisin kısa zamanda bitirilmesi hedefleniyor.
PROJE HAKKINDA
Pist 600.754,64 metrekare parsel alanına sahip. 6 bin 670 metre kapalı alanı 53304 r-n2 hipodrom pisti ve otoparkın yer aldığı tesis, ata sporlarının yapılabilmesine olanak sağlayacak.
37 adet box, 564 kişilik tribünlü, atların barınma ve bakım alanları, antrenör at çalıştırma alanı, ısınma koşu pisti, nalbanthane, personel odası, malzeme/ samanlık odası, kafeterya ve otopark gibi çeşitli alanlardan oluşuyor. 

 


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °