AFTAT
Haber Girişi: 18.08.2021 - 13:00, Güncelleme: 18.08.2021 - 13:00

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Koordinasyonu 2021 yılı 2. Dönem Komisyon Toplantısı, Vali Vekili Mehmet Keklik başkanlığında yapıldı. Toplantıya; Vali Vekili Mehmet Keklik, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve komisyon üyeleri katıldı. Vali Gökmen Çiçek’in imzasıyla yayımlanan Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İç Genelgesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerinin bilgilendirilmesiyle başlayan toplantıda; 4. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı, kurumların sorumlulukları, yapılan ve planlanan faaliyetler değerlendirildi. Toplantıda konuşan Vali Vekili Mehmet Keklik, aile içi şiddetin önlenmesi konusunda toplum olarak hepimize büyük sorumluluklar düştüğünü kaydederek, bu çerçevede Afyonkarahisar özelinde de çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Yılsonuna Dek Eylem Planımızı Hazırlamış Olacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Temmuz tarihinde 2021-2025 tarihlerini kapsayacak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın açıklandığını hatırlatan Vali Vekili Mehmet Keklik: “Devletimizin bu konudaki duruşu şiddete karşı sıfır tolerans ilkesidir. Bu doğrultuda 81 ilimizde benzer toplantılar yapılarak il düzeyinde eylem planları hazırlanacak. Bizlerde Afyonkarahisar olarak tüm sorunları, mevcut durumu ve yapılacak çalışmaları gözden geçirerek yılsonuna dek eylem planımızı hazırlamış olacağız. Şiddeti önlemenin yollarından birisi de aile içi iletişimi güçlendirmek, aile bağlarını diri tutmak ve huzur ortamını sağlamakla mümkün. Bizler 2021 Aile Yılı projemiz ile bu kapsamda çalışmalar yürütüyoruz. Bizler bireyi ne kadar iyi eğitebilirsek, bu konuda ne kadar çok farkındalık oluşturabilirsek, şiddeti önlemede konusunda da o kadar başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi. Ardından Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Bekir Yümnü tarafından il genelindeki mevcut durumu ve 4. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı çerçevesinde yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirici sunum yapıldı. Toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi. 
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Koordinasyonu 2021 yılı 2. Dönem Komisyon Toplantısı, Vali Vekili Mehmet Keklik başkanlığında yapıldı.

Toplantıya; Vali Vekili Mehmet Keklik, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve komisyon üyeleri katıldı.

Vali Gökmen Çiçek’in imzasıyla yayımlanan Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İç Genelgesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerinin bilgilendirilmesiyle başlayan toplantıda; 4. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı, kurumların sorumlulukları, yapılan ve planlanan faaliyetler değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Vali Vekili Mehmet Keklik, aile içi şiddetin önlenmesi konusunda toplum olarak hepimize büyük sorumluluklar düştüğünü kaydederek, bu çerçevede Afyonkarahisar özelinde de çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Yılsonuna Dek Eylem Planımızı Hazırlamış Olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Temmuz tarihinde 2021-2025 tarihlerini kapsayacak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın açıklandığını hatırlatan Vali Vekili Mehmet Keklik: “Devletimizin bu konudaki duruşu şiddete karşı sıfır tolerans ilkesidir.

Bu doğrultuda 81 ilimizde benzer toplantılar yapılarak il düzeyinde eylem planları hazırlanacak. Bizlerde Afyonkarahisar olarak tüm sorunları, mevcut durumu ve yapılacak çalışmaları gözden geçirerek yılsonuna dek eylem planımızı hazırlamış olacağız.

Şiddeti önlemenin yollarından birisi de aile içi iletişimi güçlendirmek, aile bağlarını diri tutmak ve huzur ortamını sağlamakla mümkün. Bizler 2021 Aile Yılı projemiz ile bu kapsamda çalışmalar yürütüyoruz.

Bizler bireyi ne kadar iyi eğitebilirsek, bu konuda ne kadar çok farkındalık oluşturabilirsek, şiddeti önlemede konusunda da o kadar başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ardından Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Bekir Yümnü tarafından il genelindeki mevcut durumu ve 4. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı çerçevesinde yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirici sunum yapıldı.

Toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi. 

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.