ALİ GENÇ


TANITIMA DOPİNG ETKİSİ YAPARDI!!!

MESLEK ODALARI VE İLÇELERDE DAHİL EDİLEBİLSEYDİ TANITIMA DOPİNG ETKİSİ YAPARDI!!!


MESLEK ODALARI VE İLÇELERDE DAHİL EDİLEBİLSEYDİ TANITIMA DOPİNG ETKİSİ YAPARDI!!!
 

Bu tür organizasyonların gerçekleştiği mahalle ve dolayısıyla buradaki tarihi ve turistik yerlerin tanıtımına, dolayısıyla da bu yayınların yakın zamandan başlayarak orta ve uzun vadede ivme kazanarak ziyaretçi sayısının arttırılmasına sağladığı katkı su götürmez bir gerçektir.!!! 

 NEVŞEHİR VE KAYSERİ’DE YAPILAN ETKİNLİKLER BİNLERCE MAHALLİ VE GENEL YAZIYA KONU OLDU!
   

Bugün irdeleyeceğim meseleye geçmeden bu ve benzeri toplantıların yapılan yere katkısını bizzat içinde bulunarak, yaşayarak etkisine benimle birlikte katılanlarla şahit olduk.
    İlki Mart ‘ta il temsilcisi olduğum mesleğe Aksaray’da başlayıp uzun yıllar ilimizde devam ettirdikten sonra gittiği Kayseri’de her geçen gün ivmesini arttıran başarılarıyla devam ettiren Gazeteci-Yazar Okan Geçgel’in Genel başkanlığını yaptığı Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği(TİGAD)’ın etkinliğiydi.
    Nevşehir il temsilcisi ve ilin başarılı medyası Can Medya sahibi Can Taşkın tarafından düzenlenen ilimizden Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti başkanı Celil Acar TİGAD’ımızın Sultanhanı temsilcisi Hüseyin Tosun ve Eskil temsilcisi Hilmi Yol ile birlikte katıldığımız, ikincisi ise 20 gün önce Kayseri’deki etkinlikti.
  Nevşehir’le Kayseri’deki etkinlik öncesi, etkinlik devam ederken ve bir ay sonrasına kadar mahalli ve genel yazılı, internet medyası ile TV’lerde her katılımcının ortalama olarak konuyu en az 6 defa gündeme getirmeleri.
     Yazılan her bir haber köşe yazısının benim gibi ona yakın internet gazetesinde yazıları yayınlananları bir tek sayıldığında yüzlerce, bunların birden çok medya organında yayınlanmasının yanında ayrıca sosyal medya paylaşımları da göz önüne alındığında Nevşehir ve Kayseri’nin her yönüyle milyonlarca lira ile gerçekleştiremeyecekleri kadar tanıtımları yapıldı.

AKSARAY’DAKİ ETKİNLİKLEDE KAYSERİ VE NEVŞEHİR GİBİ BİR TAŞLA ONLARCA KUŞ VURULABİLİRDİ!!!
 

 Geçen hafta temelinin atıldığı yerin Aksaray olması nedeniyle ilimizin başarılı gazetecilerinden şehrimizin ilk özel Radyosu Aksaray FM sahibi Abdul Kadir Ay’ın il temsilcisi olarak organize ettiği Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)’nin Başkanlar konseyi toplantısından birkaç küçük rötuşla elde edilenden çok daha fazlası sağlanabilirdi.
   Etkinlikte Valilik emriyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce katılımcıların Kapadokya’nın yüreğindeki incisi Ihlara vadimizin gezdirilmesi.
     Ihlara Tatil köyünde 22. Dönem Aksaray Milletvekili ve Aksaray’ın ağabeyi Eczacı Ahmet Yaşar, Altuntaş Otelde ilimizin başarılı sanayicisi ve turizmcisi Osman Altuntaş ve Nenesa otel sahibi Ali Temel tarafından misafir edilen.
   Demirci Belediye Başkanı  Ramazan Bozlak ve Aksaray Birlik Otobüsleri Sahibi Mevlut Yüksel’inde desteğiyle gerçekleştirilen T.G.F’ye bağlı 51  Cemiyetin başkanı ve yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik esnasında ve sonrasında yapılan haberlerle köşe yazıları sosyal medyada yayınlananlarla  ilimizle gezilen yerlerin tanıtımına

MESLEK ODALARIYLA İLÇELERDE PROĞRAMA DAHİL EDİLSEYDE TANITIMDA DOPİNK ETKİSİ OLURDU!!

   Üstünüze afiyet rahatsızlığım nedeniyle katılamadığım 51 ilin cemiyet başkanı ile yetkililerinden olan gazetecilerin katıldığı etkinliğe ilgililerle yetkililerinde desteği ve yönlendirmeleriyle il merkezi ile ilçelerdeki Meslek Odalarıyla diğer yetkililerinin de dahil edilmesi sağlansaydı.
    Bu çerçevede ilk toplanma yeri Ortaköy olsaydı, oradan Yunus Emre ve Taptuk emre türbeleri gezdirilip Aksaray’da proğramın yapılacağı yerde gecelemeleri, sabah ise Aksaray şehir merkezi gezdirildikten sonra Ağzıkarahan, Tepesidelik ve Alayhan ile Saratlı yer altı şehri gezdirilseydi.
  Sabah kahvaltıdan sonra Ihlara vadisi ve Narlı göl gezdirilip Güzelyurt’ta geceleyip sabah  Manastır vadisi ve oradan Nora antik kentinin de bulunduğu Helvadere gezdirilip  Sultanhanı veya Eskil’de misafir edilerek Kervansarayla  Tuz gölünü gezdirmeleri sağlansaydı tanıtıma kelimenin tam anlamıyla doping etkisi yapardı.
     Geçmişin geri getirilemeyeceği, fakat buradan çıkartılacak derslerle daha iyi bir geleceğin oluşturulacağı bilinciyle ele geçmesi çok nadir olan bu ve benzeri fırsatları elde eden tüm vilayetler ile birlikte Aksaray’ında bunun oluşmasını teşvik etmesi.
 Gerçekleştirildiğinde ise etkisinin maksimum olabilmesi için gerekenleri elbirliğiyle yapmaları dileğiyle A. Kadir Ay ve onunla birlikte emek veren herkese teşekkür ederim.
    Cuma’mız mübarek olsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.