AFTAT
Haber Girişi: 22.11.2021 - 12:56, Güncelleme: 22.11.2021 - 12:56

MİLLETİMİZİN KUÇAKLAŞMASI LAZIM

 

MİLLETİMİZİN KUÇAKLAŞMASI LAZIM

MİLLETİMİZİN KUÇAKLAŞMASI LAZIM
Ekonomik sıkıntılarımız ortada, lakin memleketimizin derdi bir değil bin burada bu bin dertten bir tanesine daha dikkat çekmek istiyorum. Ekonomik bunalım, işsizlik, siyasi gerilimler milletimizin kutuplaşması ile sonuçlanmaktadır. Burada 2020 yılında yapılmış olan bir araştırmayı dile getirmekte fayda görüyorum. Bu araştırmaya göre; Araştırmaya katılan insanların yüzde 74,9'u çocuklarının başka bir partinin taraftarlarından biriyle evlenmesini istemiyor. Yüzde 72'si o partinin taraftarlarından biriyle iş yapmak istemiyor. Yüzde 66,6'sı çocuklarının o parti taraftarlarının çocuklarıyla arkadaşlık etmesini istemiyor. Yüzde 60,8'i ise kendini en uzak hissettiği partiye kendini en yakın hisseden biriyle komşu olmak istemiyor. Bu sonuçlar içinde bulunduğumuz tehlikenin çanıdır adeta, milletimizin bin yıldır kardeşlik hukuku ile yaşadığı bu topraklarda ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir. Bu vahim tabloya karşı atılması gereken en önemli adım, siyaset dilinin değiştirilmesidir. Siyasi partilerin birbirini hasım değil rakip gördüğü bir anlayışı ihdas etmektir. Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kuşanılmalıdır. Bunun neticesinde de ister, helalleşme ister kucaklaşma isterseniz de başka bir şey deyin milletimizin kardeşliğinin tesis edilmesi gerekmektedir.  BURALAR LA KİM İLGİLENECEK. Daha önce dile getirmiştik çavuşbaş mahallesine niye afjet ısıtması verilmez diye yetkililerden cevap gelmedİ; Hava lar soğudu kış aylarına girmiş bulunmaktayız . Afyonkarahisarımız da  halkımızın bir bölümü  doğal gaz ve afjet ısıtmasını kullanırken ,halkımızın bir bölümü  kömür ve odunla kış günlerini geçirmeye çalışacak. Her hangi bir gün  Saat 18 den sonra sayın belediye başkanı Mehmet zeybek ten rica ediyoruz çavuşbaş mahallesine gezmeye gelsin hava kirliliğinin  ne olduğunu kendi gözleriyle görsün. Diğer yandan çavuşbaş mahallesinde  sol taraf elektirik ve internet  kabloları yer altına alınmışken sağ  taraf elektrik ve internet  kabloları yer altına alınmadı. İllaki buralarda yangın mı çıksın  ,halkımız zarar gördükten sonramı buraların tamiratı ile ilgileneceksiniz.   Burda yaşayan halkımız ikinci sınıf olduğundan dolayımı dır!  Elektirik ve internet  kabloları dışarıda  ne bakan var ne gören var .Allah aşkına friğ vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda bu mahalle sorunları ile ilgilenseniz. Hangi mahaller mi kale mah ,Akmescit mah ,yukarı Pazar mah  vb. Halkımız refah ve huzurlu yaşarsa belediye bize ihtiyaçtır.
MİLLETİMİZİN KUÇAKLAŞMASI LAZIM


Ekonomik sıkıntılarımız ortada, lakin memleketimizin derdi bir değil bin burada bu bin dertten bir tanesine daha dikkat çekmek istiyorum.
Ekonomik bunalım, işsizlik, siyasi gerilimler milletimizin kutuplaşması ile sonuçlanmaktadır.

Burada 2020 yılında yapılmış olan bir araştırmayı dile getirmekte fayda görüyorum.

Bu araştırmaya göre;
Araştırmaya katılan insanların yüzde 74,9'u çocuklarının başka bir partinin taraftarlarından biriyle evlenmesini istemiyor.
Yüzde 72'si o partinin taraftarlarından biriyle iş yapmak istemiyor.
Yüzde 66,6'sı çocuklarının o parti taraftarlarının çocuklarıyla arkadaşlık etmesini istemiyor.
Yüzde 60,8'i ise kendini en uzak hissettiği partiye kendini en yakın hisseden biriyle komşu olmak istemiyor.
Bu sonuçlar içinde bulunduğumuz tehlikenin çanıdır adeta, milletimizin bin yıldır kardeşlik hukuku ile yaşadığı bu topraklarda ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir.

Bu vahim tabloya karşı atılması gereken en önemli adım, siyaset dilinin değiştirilmesidir.

Siyasi partilerin birbirini hasım değil rakip gördüğü bir anlayışı ihdas etmektir.

Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kuşanılmalıdır.
Bunun neticesinde de ister, helalleşme ister kucaklaşma isterseniz de başka bir şey deyin milletimizin kardeşliğinin tesis edilmesi gerekmektedir. 
BURALAR LA KİM İLGİLENECEK.
Daha önce dile getirmiştik çavuşbaş mahallesine niye afjet ısıtması verilmez diye yetkililerden cevap gelmedİ;
Hava lar soğudu kış aylarına girmiş bulunmaktayız

. Afyonkarahisarımız da  halkımızın bir bölümü  doğal gaz ve afjet ısıtmasını kullanırken ,halkımızın bir bölümü  kömür ve odunla kış günlerini geçirmeye çalışacak.

Her hangi bir gün  Saat 18 den sonra sayın belediye başkanı Mehmet zeybek ten rica ediyoruz çavuşbaş mahallesine gezmeye gelsin hava kirliliğinin  ne olduğunu kendi gözleriyle görsün.
Diğer yandan çavuşbaş mahallesinde  sol taraf elektirik ve internet  kabloları yer altına alınmışken sağ  taraf elektrik ve internet  kabloları yer altına alınmadı.
İllaki buralarda yangın mı çıksın  ,halkımız zarar gördükten sonramı buraların tamiratı ile ilgileneceksiniz.  
Burda yaşayan halkımız ikinci sınıf olduğundan dolayımı dır! 

Elektirik ve internet  kabloları dışarıda  ne bakan var ne gören var

.Allah aşkına friğ vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda bu mahalle sorunları ile ilgilenseniz.

Hangi mahaller mi kale mah ,Akmescit mah ,yukarı Pazar mah  vb.
Halkımız refah ve huzurlu yaşarsa belediye bize ihtiyaçtır.

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.