Gündem Haber Girişi: 30.08.2021 - 11:10, Güncelleme: 30.08.2021 - 11:10

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampında

 

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampında

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampında
Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampına Katıldı.  Türk Kızılay Kadın, Türkiye genelinde şubelerde faaliyet gösteren 115 Kadın Teşkilat Başkanının katıldığı Tematik Çalışma Kampını 2-14 Ağustos tarihlerinde Heybeliada’da gerçekleştirdi. Kampa Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman ve Kızılay Kadın Sandıklı Başkanı Aynur Biçer katıldı.  Türkiye genelinde şube faaliyetlerinde kadınların aktif rol alması ve çalışmalara etkin şekilde katılım göstermeleri için çeşitli etkinlikler organize eden Türk Kızılay, bu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 2-14 Ağustos tarihleri arasında İstanbul/ Heybeliada’da gerçekleştirilen Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampına 1. devrede 55, 2. devrede ise 60 Kadın Başkanı katılım gösterdi.  Kızılay Kadın Teşkilatlanma Modeli Eğitimi, Gönüllü Yönetim Sistemi Eğitimi, Sosyal Medyayı Etkin ve Etkili Kullanma Eğitimi, Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi ve Sağlıklı Beslenme Semineri gibi eğitimlerin yapıldığı kampta ayrıca gelir getirici faaliyetler kapsamında “Geri Dönüşüm Malzemelerinden Hediyelik Tasarlama” atölyesi gerçekleştirildi.  Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman kamp ile ilgili bilgileri aktardı: ‘Türk Kızılay Kadın olarak gerçekleştirdiğimiz kampımızda bizlere ilk yardım, drama, atık eşya değerlendirmesi kursları verildi. Bunların yanında gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik ile eğlenceli ve verimli vakit geçirdik. Yöresel gece adı altında hepimizin kendi illerinden getirdiği yöresel yemekler ve kıyafetler tanıtıldı. Biz de bu gece için özel olarak hazırlattığımız lokum ikramında bulunduk. İlimize dönerken bir yıl boyunca gerçekleştirebileceğimiz faaliyetler hakkında bilgi sahibi olduk.’  Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman’a sertifikasını Türk Kızılay Kadın Koordinasyon Birim Yöneticisi Semra Aydın verdi.  Türk Kızılay yöneticilerinin de ilgiyle takip ettiği kampa Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Meriç Yılmaz, Şubeler Yönetişim Ofisi Başkanı Şemsi Kamile Canbay, Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ve Gönüllü Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş da katılarak Kızılay Kadın Başkanlarıyla bir araya geldi.
Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampında

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Teşkilatı Tematik Çalışma Kampına Katıldı. 

Türk Kızılay Kadın, Türkiye genelinde şubelerde faaliyet gösteren 115 Kadın Teşkilat Başkanının katıldığı Tematik Çalışma Kampını 2-14 Ağustos tarihlerinde Heybeliada’da gerçekleştirdi. Kampa Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman ve Kızılay Kadın Sandıklı Başkanı Aynur Biçer katıldı. 

Türkiye genelinde şube faaliyetlerinde kadınların aktif rol alması ve çalışmalara etkin şekilde katılım göstermeleri için çeşitli etkinlikler organize eden Türk Kızılay, bu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 2-14 Ağustos tarihleri arasında İstanbul/ Heybeliada’da gerçekleştirilen Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampına 1. devrede 55, 2. devrede ise 60 Kadın Başkanı katılım gösterdi. 

Kızılay Kadın Teşkilatlanma Modeli Eğitimi, Gönüllü Yönetim Sistemi Eğitimi, Sosyal Medyayı Etkin ve Etkili Kullanma Eğitimi, Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi ve Sağlıklı Beslenme Semineri gibi eğitimlerin yapıldığı kampta ayrıca gelir getirici faaliyetler kapsamında “Geri Dönüşüm Malzemelerinden Hediyelik Tasarlama” atölyesi gerçekleştirildi. 

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman kamp ile ilgili bilgileri aktardı: ‘Türk Kızılay Kadın olarak gerçekleştirdiğimiz kampımızda bizlere ilk yardım, drama, atık eşya değerlendirmesi kursları verildi. Bunların yanında gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik ile eğlenceli ve verimli vakit geçirdik.

Yöresel gece adı altında hepimizin kendi illerinden getirdiği yöresel yemekler ve kıyafetler tanıtıldı.

Biz de bu gece için özel olarak hazırlattığımız lokum ikramında bulunduk. İlimize dönerken bir yıl boyunca gerçekleştirebileceğimiz faaliyetler hakkında bilgi sahibi olduk.’ 

Türk Kızılay Kadın Afyonkarahisar Başkan Yardımcısı Zeynep Yaman’a sertifikasını Türk Kızılay Kadın Koordinasyon Birim Yöneticisi Semra Aydın verdi. 

Türk Kızılay yöneticilerinin de ilgiyle takip ettiği kampa Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Meriç Yılmaz, Şubeler Yönetişim Ofisi Başkanı Şemsi Kamile Canbay, Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ve Gönüllü Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş da katılarak Kızılay Kadın Başkanlarıyla bir araya geldi.

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.