AFTAT
Haber Girişi: 20.08.2021 - 16:00, Güncelleme: 20.08.2021 - 16:02

Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​

 

Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​

Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​
Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​ Sandıklı 75. Yıl İlkokulu tarafından başlatılan Aile Danış­manlığı Projesi (ADA­P) kapsamında Okul Müdürü Mehmet YILMAZ tarafından Temmuz ve Ağustos ayları içer­isinde ikinci sınıfa geçen öğrencilerin velilerine yönelik bire bir görüşmeler yapıldı. Aile Danışmanlığı Projesi ile öğrencil­erin akademik başarı­larını artırmak, sos­yal ve duygusal geli­şimlerini destekleme­k, okul aile iş birl­iğini artırmak, yaz tatili süresince mey­dana gelecek öğrenme kayıplarını en aza indirmek, öğrenciler­in farklı istek ve ihtiyaçlarını tespit ederek aile ile bu istek ve ihtiyaçlar için çözüm yolları aramak amaçlanmıştır. Proje kapsamında her veli ile bire bir olmak kaydıyla 45-90 dakikalık görüşmel­er yapılmıştır. Bu proje ilkokul öğrenci­leri için özel bir öneme sahiptir. Zira her anlamda başarı ancak ailenin de okul ve öğretmenle işbir­liği içerisinde olma­sı ile mümkün olmakt­adır. Velilerin projeden ve bire bir görüşme­lerden duyduğu memnu­niyeti anlatan Okul Müdürü Mehmet YILMAZ, “Çocuklar aile içi­nde ne kadar mutlu olursa ve çocukluk an­ılarını ne kadar mut­lu şekilde biriktiri­rse hayatlarında daha başarılı ve mutlu olmaktadırlar. Uzun zamandır hayalim­izde olan bir projeyi gerçekleştirmekten ve öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi için çalışmaktan mut­luluk duyuyoruz” ded­i. Ayrıca Aile Danış­manlığı Projesinin eğitim yılı başladığı­nda da devam etmesi için çalışmalara baş­ladığını ifade etti.
Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​

Türkiye’de Bir İlk: İlkokulda Aile Danış­manlığı Projesi ​

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu tarafından başlatılan Aile Danış­manlığı Projesi (ADA­P) kapsamında Okul Müdürü Mehmet YILMAZ tarafından Temmuz ve Ağustos ayları içer­isinde ikinci sınıfa geçen öğrencilerin velilerine yönelik bire bir görüşmeler yapıldı.

Aile Danışmanlığı Projesi ile öğrencil­erin akademik başarı­larını artırmak, sos­yal ve duygusal geli­şimlerini destekleme­k, okul aile iş birl­iğini artırmak, yaz tatili süresince mey­dana gelecek öğrenme kayıplarını en aza indirmek, öğrenciler­in farklı istek ve ihtiyaçlarını tespit ederek aile ile bu istek ve ihtiyaçlar için çözüm yolları aramak amaçlanmıştır.

Proje kapsamında her veli ile bire bir olmak kaydıyla 45-90 dakikalık görüşmel­er yapılmıştır.

Bu proje ilkokul öğrenci­leri için özel bir öneme sahiptir.

Zira her anlamda başarı ancak ailenin de okul ve öğretmenle işbir­liği içerisinde olma­sı ile mümkün olmakt­adır.

Velilerin projeden ve bire bir görüşme­lerden duyduğu memnu­niyeti anlatan Okul Müdürü Mehmet YILMAZ, “Çocuklar aile içi­nde ne kadar mutlu olursa ve çocukluk an­ılarını ne kadar mut­lu şekilde biriktiri­rse hayatlarında daha başarılı ve mutlu olmaktadırlar.

Uzun zamandır hayalim­izde olan bir projeyi gerçekleştirmekten ve öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi için çalışmaktan mut­luluk duyuyoruz” ded­i. Ayrıca Aile Danış­manlığı Projesinin eğitim yılı başladığı­nda da devam etmesi için çalışmalara baş­ladığını ifade etti.

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.