AFTAT
Haber Girişi: 28.09.2021 - 13:40, Güncelleme: 28.09.2021 - 13:43

UZUN ÇARŞI’DA DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI

 

UZUN ÇARŞI’DA DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI

UZUN ÇARŞI YENİ KİMLİĞİNE KAVUŞACAK
UZUN ÇARŞI’DA DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI UZUN ÇARŞI YENİ KİMLİĞİNE KAVUŞACAK Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Uzun Çarşı esnafı ile biraraya geldi. Toplantıda çarşıda hayata geçirmeyi planladığımız tarihi dokuya uygun cephe iyileştirmesi, peyzaj ve trafik düzenlemesine ilişkin yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi.  Esnafımızın talep ve önerilerini alan Başkanımız, tarihi çarşıya yeni bir kimlik kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.Projenin hayata geçmesiyle çarşının cazibesini arttırmayı amaçladıklarını ifade eden Başkanımızın bu nefis projesi, çarşı esnafı tarafından büyük takdirle karşılandı. “KARARLARI ORTAK AKILLA ALACAĞIZ” Uzun Çarşı bölgesindeki tabela kirliliğinin ortadan kalkması ve sokak düzenlenmesi gibi konularda ön çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek. Mevcut durumu daha da iyileştirmek adına esnafımızla ilk kez bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ortak akılla alınacak kararların Afyonkarahisarımız ve çarşının geleceği adına büyük önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.   VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU Önümüzdeki süreçte bu tür toplantıları yapmaya devam edeceklerini aktaran Zeybek Başkan; birkaç toplantının ardından çıkan sonuçların ardından karara varacaklarını ifade etti.  Yapılması hedeflenen proje ile Uzun Çarşı’nın daha estetik bir görünüme kavuşacağına dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar’ın tarihi dokusuna uygun şekilde Uzun Çarşı’ya yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışverişini yapabileceği, esnafımızın nezih ve kargaşa ortamından uzak şekilde ticaretlerini yapabileceği bir alan oluşturarak çarşımızı yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin hizmetine açacağız. Çok verimli bir toplantı yaptık esnaflarımızla ve olumlu tepkiler aldık. Bu ilk toplantımızdı, tekrar esnaf arkadaşlarımızın da fikirlerini alarak birkaç toplantı ardından çıkan istişareler sonucu bir karar alacağız.   “OLUMLU TEPKİLER ALDIK”  Bölgenin trafiğe kapanıp kapanmayacağı konusuna da açıklık getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; bu konuda esnafımızdan gelecek talebe göre hareket edeceklerini ifade etti. Bu nefis projeye esnafımızın olumlu tepkiler verdiğini dile getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mevcut durumdan kendileri de memnun değil. Kendileri isterse çarşımızı trafiğe kapacağız ya da transit geçiş olacak şekilde bölgede yeni bir düzenlemeye gideceğiz. Esnafımızın yüzünü güldürecek, çevreye gerçekten güzel bir doku kazandıracak bir çalışma olacak. Konuya ilişkin toplantılarımız devam edecek. Esnaflarımızın taleplerini de değerlendirerek istişareler neticesi alınacak ve son karar ne ise onu uygulayacağız. Amacımız; bu şehri hep birlikte, istişare kültürü ile yönetmek. Her alanda şehrimizin için çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
UZUN ÇARŞI YENİ KİMLİĞİNE KAVUŞACAK

UZUN ÇARŞI’DA DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI

UZUN ÇARŞI YENİ KİMLİĞİNE KAVUŞACAK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Uzun Çarşı esnafı ile biraraya geldi. Toplantıda çarşıda hayata geçirmeyi planladığımız tarihi dokuya uygun cephe iyileştirmesi, peyzaj ve trafik düzenlemesine ilişkin yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi.

 Esnafımızın talep ve önerilerini alan Başkanımız, tarihi çarşıya yeni bir kimlik kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.Projenin hayata geçmesiyle çarşının cazibesini arttırmayı amaçladıklarını ifade eden Başkanımızın bu nefis projesi, çarşı esnafı tarafından büyük takdirle karşılandı.

“KARARLARI ORTAK AKILLA ALACAĞIZ”

Uzun Çarşı bölgesindeki tabela kirliliğinin ortadan kalkması ve sokak düzenlenmesi gibi konularda ön çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek. Mevcut durumu daha da iyileştirmek adına esnafımızla ilk kez bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ortak akılla alınacak kararların Afyonkarahisarımız ve çarşının geleceği adına büyük önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU

Önümüzdeki süreçte bu tür toplantıları yapmaya devam edeceklerini aktaran Zeybek Başkan; birkaç toplantının ardından çıkan sonuçların ardından karara varacaklarını ifade etti.  Yapılması hedeflenen proje ile Uzun Çarşı’nın daha estetik bir görünüme kavuşacağına dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar’ın tarihi dokusuna uygun şekilde Uzun Çarşı’ya yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz.

Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışverişini yapabileceği, esnafımızın nezih ve kargaşa ortamından uzak şekilde ticaretlerini yapabileceği bir alan oluşturarak çarşımızı yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin hizmetine açacağız.

Çok verimli bir toplantı yaptık esnaflarımızla ve olumlu tepkiler aldık. Bu ilk toplantımızdı, tekrar esnaf arkadaşlarımızın da fikirlerini alarak birkaç toplantı ardından çıkan istişareler sonucu bir karar alacağız.

 

“OLUMLU TEPKİLER ALDIK”

 Bölgenin trafiğe kapanıp kapanmayacağı konusuna da açıklık getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; bu konuda esnafımızdan gelecek talebe göre hareket edeceklerini ifade etti. Bu nefis projeye esnafımızın olumlu tepkiler verdiğini dile getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mevcut durumdan kendileri de memnun değil. Kendileri isterse çarşımızı trafiğe kapacağız ya da transit geçiş olacak şekilde bölgede yeni bir düzenlemeye gideceğiz.

Esnafımızın yüzünü güldürecek, çevreye gerçekten güzel bir doku kazandıracak bir çalışma olacak. Konuya ilişkin toplantılarımız devam edecek. Esnaflarımızın taleplerini de değerlendirerek istişareler neticesi alınacak ve son karar ne ise onu uygulayacağız.

Amacımız; bu şehri hep birlikte, istişare kültürü ile yönetmek. Her alanda şehrimizin için çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.