AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Yazı Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 11:51 Bu yazı 108 kez okundu
 
BARIŞ PINARI HAREKATI...
HALİL KOCASABAN
afyonhaberturk
 
 

 

Atatürk, Samsun'a çıkma amacını kendi kaleme aldığı Nutuk'ta şöyle anlatır:
Türk'ün onuru, gururu ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir ulus tutsak yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!..
''Ya İstiklal Ya Ölüm'' şiarıyla vücut bulan ''Milli Mücadele'' ruhu ebediyen var olsun! 

Mazi bütün açıklığı ile gün gibi ortada.
Hainlik dün olduğu gibi bugün de zirvede.
Bu bir mücadele ALLAH’ın izn-i kuvveti ile Türkiye'yi ayağa düşürmeye, hor ve hakir görüp tarihin harabelerine yollamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek!

Seyyid Ahmet Arvasi Hocamın bahsettiği gibi"Beşbin yıldır yaradana lafla değil, kanla ibadet ederler. Bilerek yaşar, severek ölürler. İşte bu kutlu ırka TÜRK denir."

Hamdolsun bizleri Türk olarak yaratan Rabbime Şunu unutmayınız ki Hile, oyunu kazandırsa da, kaderi değiştirmez Yenileceksiniz ....

ABD Başkanı’nın Türkiye ekonomisini mahvederim tehdidi ve hava sahasını kapatmasıyla niyetlerini gayet açıkça belirtmesine cevabımızda en az o kadar da nettir! Azdan az çoktan da çok gider... Dalımızı kıranın ağacını kökünden söker, vatanımıza kem gözle bakanı silindir gibi ezer geçeriz. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevenlerdeniz sözlerimin başında Seyyid Ahmet Arvasi Hocam ile başlamıştım yine onun bir başka sözü ile bitirmek istiyorum

Şimdi sıra Türk-İslam ülküsüne bağlı ve diriliş İslam'da diye heyecan içinde ayağa kalkan genç Oğuz çocuklarındadır.

Biliriz ki zor günler bizleri bekler belki savaş uzmanı değiliz ama uzmanı olduğumuz bir konu var ki biz buna VATAN SEVDASI deriz. Biz dünyaya bağlı değil, VATANA BAĞLI yaşarız! Özümüz neyse, sözümüz de odur. Davamız belli safımız Milletten ve Devletten yanadır. Evet bugüne kadar Az olduk öz olduk ama çoklara galip geldik, Bizler Fedakârlık yapmaya değil, feda olmaya geldik. Bir değil uğruna bin can feda olsun. Her şey vatan için! Türk milleti muzafferdir, mutlak hakim olan da bir tek Allah’tır. Şimdi eskiden daha da çok birolma zamanı birlikolma zamanı.

 07/10/2019
SAYGILARIMLA
H.KOCAŞABAN

 
Etiketler: BARIŞ, PINARI, HAREKATI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı