Yazı Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 12:25 Bu yazı 498 kez okundu
 
BAŞARININ ADI LİMİT KOLEJİ
MUSTAFA TÜRK -Yeditepeden
Mail frigvadisi@yandex.com
 
 

BAŞARININ ADI LİMİT KOLEJİ

İnsanın mesleğini sevmesi ve hayallerinin üzerine gitmesi o kadar güzel ki bir an kendimi gördüm, başarıya giden yolda anlatılarken. Kimden bahsedeceği mi merak ediyorsunuz biliyorum ama biraz geriye dönmek istiyorum çünkü sekiz ay önce başarıya gidilen yolda neler yaşanmış. 
İlimizde bulunan Limit Koleji  Beden Eğitimi öğretmeni İbrahim Keskin, herkes yaz aylarının tadını çıkarırken o hedeflerinin peşine düşerek doğruca müdür odasının kapısını çalarak hocam sizde desteklerseniz ben önümüzde ki yıl, okul sporlarında özellikle bayan basketbol takımı ile şampiyonluk yaşamak istiyorum diyerek düşüncelerini anlatır.

Murat İncirkuş hoca sessizce sözünü kesmeden İbrahim hoca'yı dinler sonra ayağa kalkar, ve ağır adımlarla pencere kenarına gelir, içeri aslında serin olmasına rağmen pencereyi açar kısa bir sessizlik sonrası döner tamam hocam sana inanıyorum ve gerekli hazırlıklarını yap sonra bunları sporcularımızın aileleri ile toplantı yaparak konuşalım der.
İbrahim hocanın yüzünde gülücükler oluşur hemen işe koyulur  önce aileleri ile irtibatı kurar.  Sporcular ve aileleri ile  ayrı ayrı konuşulup onlarında düşünceleri alınarak hemen çalışmalara başlarlar. İbrahim Keskin hoca çok mutludur artık yıllardır özlemini duyduğu çalışma ortamını bulmuştur, ciddi çalışmalar yaparken bazı arkadaşları ona takılır hocam yazık etme kendine şampiyon takım belli spor lisesi sana fark atar der dalga geçerler. İbrahim hocanın aslında derdi 

il birinciliğini alıp gidecekleri grup şampiyonluğunu düşünmesiydi.

Sporcuları ile birlikte büyük bir özveri ile yaz boyu çalışırlar çünkü tatilde çalışmaları yapmadıklarında başarılı olamayacaklarını biliyorlardı. Limit Kolejinin bayan basketbol takımı artık şekilenmeye başlamıştı.
Eda Bilgin, beş yıl önce basketbola başlamış pivot pozisyonunda okulun en önemli kozu olarak ön plana çıkmış. 
Nur Karakuş, yedi yıl önce başladığı basketbol'da artık hedefini şampiyonluklar üzerine kurmuş bir sporcu olarak okul takımın önemli sporcularından birisi olmuş.


Berra Karcı, sessiz durgun gibi gözükmesine rağmen aslında bir cevher olduğunu hıcasına göstermiş biri  olarak okul takına adını yazdırmış. Berra altı yıldır basketbol oynaması takımına güven vermesi güzel.
Muradiye Akçay, okul takımının guard oyuncularından birisi.

Neşeli sempatik bir oyuncu. O da altı yıllık bir basketbolcu.
Sena Çelik, kısa forvet pozisyonda oynayan sporcunun antrenman ve maçlardaki hareketlik olması takımına hep güven vermiş.
Sıla Gürbüz, basketbola yeni başlamış olmasına rağmen kendisine verilen süreleri iyi kullanarak gelecek yıllara ışık olmuştur.
Amina Ravza Erçoban, altı yıldır guard pozisyonunda basketbol oynur.

Takımına tüm arkadaşları gibi çok katkı yaparak hayallerine koşan bir basketbol aşığı bir genç.
Ece Demirayak, okul takımının en küçük sporcularından birisi olan Ece'nin takımına verdiği katkı ile ön plana çıkmış bir basketbolcu olarak gösteriliyor. Beş yıldır basketbol oynuyor.
İşte böylesine tecrübeli ve basketbol çok seven sporcular bir araya gelince okulun verdiği desteği de arkasında gören sporcuların karşısında kim durabilirdi nitekim önce il şampiyonluğuna giden maçlarda  Şuhut temsilcisini, TOBB İmam Hatip kız lisesini ve Afyon Spor lisesini yenerek A kategorisinde il birincisi olmayı başarmışlardı. İbrahim hocaya takılan arkadaşları bu kez onu kutlamak için sıraya girmişlerdi bile. İbrahim hoca ilk aşamasını başarı ile tamamlamış ama onun hayali grup birincisi olup Türkiye sıralamasında ilk on altı takım arasında yer almaktı. Sevinçlerinin hemen ertesi günü çalışmaya tekrar başlayarak aralıksız bir şekilde grup maçlarına kadar sürdürdüler. Grup maçkarına toplam sekiz takım katıldı. A Grubu Eskişehir, Konya, Bursa, Antalya, B Grubu Isoarta, İzmit, Budur ve ev sahibi Afyon.
Grup maçlarında oynadıkları tüm maçları kazanan Afyonkarahisar Limit Koleji grubunu birincisi olarak yarı finallere yükselir.

Bu birincilik  bence büyük bir başarı, neden diye soracak olursanız uzun yıllardan beri bu başarıyı yakalayan hiç bir  okul takımımız olmamıştı.

Şampiyon olarak gittikleri grup maçlarında galibiyet bile alamadıkları gibi fark yiyiyorlardı. Şimdi gelin bana hak vermeyin. Başarı aslında kolay kolay kazanılmıyor, bakın bu okul takımın başarıya gitmesinde okul müdlürü Murat hoca sporcuları ile birlikte bencte basketbolculara havlu verip su taşıyor olması size bir şeyler verdiğini düşünüyorum.

. Hangi okulun müdürü yapar bunu, kusura bakmasın hiç biri yapmaz hepside protokol tribüne oturup kasıldıkça kasılırlar.
İşte böyle sevgili dostlarım her şeyde olduğu gibi hayallerinin peşinde koşarken çalışmayı ihmal etmeyen ve büyüdükçe küçülmesini bilen insanlara ihtiyacımız var.
Bu anlamda Limit Kolejinin başarısını kutlarken başta sporcuların ailelerini, basketbolcu kızlarımı, basketbol aşığı hocası İbrahim Keskin'i, okul müdürü Murat İncirkuş, tabiki limit Kolejinin sevimli yüzü neşesi her şeyi olan arkadaşım Ece Akkent'i ve sporcularını eksik kalan derslerine sürekli takip eden onlara yardımcı olan tüm okul öğretmenlerine onları ayakta alkışlıyorum. Hepinizin gülen yüzleri hiç solmasın. Şimdiden Türkiye şampiyonası yarı final maçlarında başarılar dilerim. Sevgimle kalın.

 
Etiketler: BAŞARININ, ADI, LİMİT, KOLEJİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı