AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Yazı Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 17:54 Bu yazı 62 kez okundu
 
BENİ BİLEN BİLİR , BİLMEYENDE KENDİ GİBİ BİLİR
BEKİR ÖZERDEM
afyonhaberturk
 
 

Toplumsal dayanışmanın ne demek olduğunu en iyi bilen ve kendi çapında uygulamaya çalışan insanlardan bir tanesiyim.Birliğin beraberliğin öneminin ne demek olduğunu da  çok iyi bilirim. Ayrıştırmak ötekileştirmek , kurulu düzenleri bozmakta , asla kişiliğimde olmayan bir özelliktir. İnandığım yolda cesaretle yürümesini de bilirim. Belki yanlıştır düşüncelerim , olabilir , özür dilemesini de  bilirim. Unutulmamalıdır ki bende insanım. Ama dürüst verdiği sözde durmasını başaran , şahsi menfaat için yola çıktığı insanları bırakan bir tipte değilim.  Gördüğünü değerlendirme yetisine sahip ,  olması gerekeni de  kendi lisanım doğrultusunda aktarmayı da becerebilirim.    Kabul edersin etmezsin , oda senin sorunun.

Sektörden  çoğu arkadaşım  ; SAİK seçimleri süresinde ,sayın KASAP ile sayın KORKUT”un seçim yarışında tek liste ile girmeleri gerektiğini ve bu görüş doğrultusunda elimden geldiğince gayretim olduğunu da  hatırlayacaktır. O veya bu nedenle de bu arzumuz yerine gelmemiştir.  Olsun. Niyetimizi belli edip birliğin beraberliğin önemi hakkında duruşumu ortaya koymuşumdur.   TÜSAF genel kurulunda federasyonumuza güç vereceği kanaati ile , büyük illerimizden üye olmayan derneklerin katılımı içinde  ; neden olmasın düşüncesini savunmuşumdur.

Gelelim asıl konuya , ben Federasyonumuzun merkez açılışında SAİK üyeleri de keşke orada olsaydı  demekle , ortalığa ikilik çıkartıp gerginliğe neden olmuşum. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu ortamda böyle bir söz yazılması yanlışmış. Birde en sıkıntılı olanı , SAİK üyeleri keşke orada olsaydı sözünü KİM YAZMAMI İSTEMİŞ. Yapmayın Allah aşkına.Neden böyle bir düşünceye kapıldınız ki  ? Yanlış bir şey mi söyledim ? HAYIR..    Yine sözümün arkasındayım.Sayın Necmi BULUT bey orada imiş.Hatta toplu fotoğraf çekimlerinde de görünüyormuş.  BEN GÖRMEDİM.   Görmemiş olamaz mıyım ? Bırakalım arkadaşlar böyle faydasız  şeyleri.O kadar çok sorun var ki etrafımız da , onlar hakkında neler yapılır kimlere nasıl destek verilir ,bunların düşünceleriyle meşgul olalım .Yok şudur yok bu böyledir diye , dananın altında buzağı aramayalım. .

Nihai olarak ta ; BENİ BİLEN BİLİR , BİLMEYENDE KENDİ GİBİ BİLİR  diyelim vesselam.

Saygı ve Sevgilerimle

 
Etiketler: BENİ, BİLEN, BİLİR, ,, BİLMEYENDE, KENDİ, GİBİ, BİLİR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı