Yazı Detayı
17 Mart 2020 - Salı 15:06 Bu yazı 294 kez okundu
 
FİLE'DE MÜCADELEYE DEVAM
MUSTAFA TÜRK -Yeditepeden
Mail frigvadisi@yandex.com
 
 

 

İlimizi 1.Türkiye liginde başarı ile temsil eden Afyon BLD Yüntaş voleybol takımı grubunu ilk dört içerisinde tamamlayarak geçtiğimiz günlerde yarı finale çıkma başarısını göstermişti.

Yarı final hazırlıklarını tamamlayarak cuma günü Ankara'ya giden takımımız ilk maçını daha önce aynı grupta yer aldığı Milas Belediye spor ile yaptı. 
Boş tribünler önünde oynanan bu güzel maçı 3-2 kaybeden temsilcimiz Milas Belediye spor karşısında ki şansızlığı sona erdiremedi.
Afyon Belediye Yüntaş maça çok iyi başladı ve oyunda ki üstünlüğünü hemen rakibine kabul ettirdi.

İlk seti 23-25 ikinci seti 18-25 kazanarak setlerde 2-0 öne geçmesini bildi. .

Maçın üçüncü setini  iyi oynamasına rağmen Afyon Belediye Yüntaş seti çeviremedi ve durum 2-1 oldu.
Maçın dördüncü setinde itibaren çok iyi servisler atan ve savunmada başarılı olan rakibi karşısında Burak Hascan rakibin hızını kesmek adına özellikle dördüncü setin sonlarında oyuncu değiştirme çabası sonuç vermeyince dördüncü seti 23-25 kaybetti. Müsabakanın netice setine servis karşılayarak başlayan temsilcimiz karşılamada ki sıkıntılarına bir de file üstünde başarısını üst seviyeye çıkaramayınca  bu setide 15-10 kaybederek  iyi başladığı maçı 3-2 kaybetti.
Yarı final grubunun bu önemli karşılaşmasına bir puanla başlayan temsilcimiz Afyon Belediye Yüntaş yarın grubunda ki ikinci karşılaşmasını Solhan Spor ile yapacak.
Afyon Belediye Yüntaş takımına biz güveniyoruz..
ALKIŞLARIMIZ HER ŞEYE RAĞMEN SİZLERE.

 
Etiketler: FİLE'DE, MÜCADELEYE, , DEVAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı