Yazı Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 20:55 Bu yazı 178 kez okundu
 
Göz Bebeğim
RAHİME KILINC
afyonhaberturk
 
 

Göz Bebeğim

Hani hep derler ya seninle yeniden doğdum diye. Yok, ben seninle doğmadım yavrum, seninle “oldum”… Varoluşunu öğrendiğim günden beri heyecan oldum.

Kime, neye benzeyeceğini düşünerek merak oldum. Seni hayal ederek mide bulantılarıma şifa oldum…
Çoğu zaman sırf seni üzmemek için eskiden olsa takılıp kalacağım onca şeyde sus oldum

. Bencilliğime ben oldun. Mutlu hamilelik mutlu bir bebek demekti çünkü…
Dokuz ay geçti de sana kavuşacağım günün belirsizliği ve beklentisi içinde sabır oldum.

Ağrılara, sancılara tahammül oldum. Sense o sırada gözyaşlarıma varlığınla umut oldun. Seni kucağıma aldığımda ise karşılıksız sevgi oldum… Gözyaşın yoktu henüz ama yüreğime damlayan ağlama sesine merhamet oldum. Dilsiz bir meleğe kol kanat oldum. Tek bedende iki can oldum. Hele hele yoktan var edilişe bizzat şahit oldum. Su oldum… Aş oldum… Süt oldum… Minik bir yüreğin eli ayağı oldum. Anne oldum.
“Dünya hayatı oyun ve eğlenceden ibarettir.” buyuruyor ya âlemlerin Rabbi. Bu eğlencenin en tatlısı ve en anlamlısıymış evlat. İnsanı en çok korkutan da o nadide emanetle imtihan olma ihtimali. Bu eşsiz nimet ve emaneti bize bahşedene sonsuz şükürler olsun. Seni bana layık görüp gönderene hamdüsenalar olsun. Canıma seninle can katana, bana yeni bir kimlik yaratana, en deruni duygularla binlerce secde olsun. Minik ayakların hem dünyada hem de ahirette sırat-ı müstakimden ayrılmasın. Rabbim seni sevip iki cihanda aziz kılsın

 
Etiketler: Göz, Bebeğim,
Yorumlar
Haber Yazılımı