Yazı Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 00:18 Bu yazı 547 kez okundu
 
GURUR DUYUYORUZ SİZLERLE
MUSTAFA TÜRK -Yeditepeden
Mail frigvadisi@yandex.com
 
 

ING Basketbol süper liginde ilimizi başarı ile temsil eden Meksa Yatırım Afyon Belediye Spor Basketbol takımımız pazartesi akşamı Turkisch Airlines Eurolleague ligin lideri Anadolu Efes’i evinde konuk etti.

 

Geçen yılın Euroleague finalisti Anadolu Efes aynı başarıyı hem ING basketbol liginde hem de Euroleague de tekrar yaşamak istiyor.

Bu anlamda her maç onlar için çok önemli. Meksa Yatırım Afyon Belediye basketbol takımı bu yıl ortaya koyduğu maçlarda ki kazanma hırsı ve mücadelesi ile taraflı tarafsız tüm basketbol severlerin gönlünde taht kurmuş durumda

. Dün akşam salonu dolduran üç binin üzerindeki ve televizyondan maçı izleyenler bence basketbola doydular. Her iki tarafın koçları ve oyuncuları zaman zaman hakem kadrosuna itiraz etseler de bence tarafsız bir maç yönetmeye çalıştılar. Anadolu Efes büyük takım olmanın avantajını kullanarak hakemler üzerinde bir iki kararın lehlerine verilmesini sağladılar. İşte o küçük nüanslar maçın kaderini etkiledi. Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ilk yarıda oyunda kalmaya çalışsa da Anadolu Efes ilk yarıyı 44-30 önde kapadı. Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ikinci yarıya üst üste bulduğu üçlükler ve hızlı hücumlarda bulduğu sayılarla bir anda Anadolu Efesi yakaladığı gibi üçüncü çeyrekte attığı otuz bir sayı ile öne geçmesini bildi. Buna karşılık üçüncü çeyrekte sadece on altı sayı atan Anadolu Efes beklide Euroleague bile bu sayıdan fazlasını atmıştır.

ING Türkiye Basketbol liginin belki de en rahat maçı olur gözü ile baktıkları Meksa Yatırım Afyon Belediye, Anadolu Efes maçı tam tersine haftanın maçı olduğunu düşünüyorum.

Maçın dördüncü periyotunda tecrübesini kullanan Anadolu Efes maçı kazanmasını bildi ama son otuz yirmi saniyeye kadar maçı kaybetme durumları vardı.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde maçı kaybetmesine rağmen alkışlarla sahadan uğurlandı. Meksa Yatırım Afyon Belediyesinde Aldridge yirmi sayı ile Anadolu Efes de Beabois otuz bir sayı ile takımlarına katkı yapan isimler oldular.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Basketbol takımı bu güne kadar oynadığı tüm maçlar sonunda istatistiklere baktığımız da, Meksa yatırım Afyon oynadığı müsabakalarda on sayının üzerinde sadece Pınar Karşıyaka karşılaşmasında on bir sayı ile kaybetmiş. Bir başka ilginç istatistik bir sayı farkla kaybettiği maç sayısı ise iki.

En önemli ise büyük bütçeler harçanarak kurulan Fenerbahçe ve Anadolu Efes karşısında oynadıkları sonuçları dikkat çekmektedir. İki sayılık atışlarda yüzde on sekiz başarılı olurken üç sayılık atışlarda başarılık yüzdesi ise otuz altı. Top kaybında maç ortalaması on iki civarında.

Oynadığı on bir maç sonunda blok yüzdesi bir. Serbest atışlarda yüzde yetmiş başarılı olan takımımız, oynadığı on bir karşılaşmada sekiz yüz yirmi yedi sayı atarken potasında sekiz yüz elli altı sayı gördü.

Meksa Yatırım Afyon Belediye spor on bir maç sonunda kendi sahasında sadece bir maç kazanırken deplasman da iki maç kazanmasını bildi

. ING Türkiye Basketbol liginin en renkli takımı ortaya koyduğu oyunla Meksa Yatırım Afyon Belediyespor bu başarısını kendi sahasında oynadığı tüm maçları dolu tribünlere oynayarak Pınar Karşıyaka seyircisinden sonra en fazla seyircisi olan takım olarak büyük bir ilgi çekmektedir.

Bu güzel takımın seyircisinin yanında iş adamlarının desteklerini de ihtiyaçları var. Geçen yıl lig kalmayı başaran basketbol takımımız eski başkanlardan Hüseyin Çetinbaş, şimdiki başkan Cömert Küce, valimiz Mustafa Tutulmaz ve Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in özverili çalışmaları ile son anda kuruldu.

Bu anlamda emeği geçen tüm herkesi yürekten kutluyorum.

Bu gün salona hiç gelmeyen yeni yüzleri maç görmek hem güzel hem de kötü hiç kimse kusura bakmasın bir maç için gelecekseniz hiç gelmeyin, gelecekseniz de bu takıma para destekleriniz ile gelin…

Anlamayan var mıdır sizce arkadaşlar

 
Etiketler: GURUR, DUYUYORUZ, SİZLERLE,
Yorumlar
Haber Yazılımı