Yazı Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 14:42 Bu yazı 36 kez okundu
 
Medyanın YANLIŞ MODEL olması ve Aile…
İDRİS İLCAN
lcn.idris03@gmail.com
 
 

 

Model Alarak Öğrenme
Bir kişinin başkasının bir şey söylediğini duyup ya da yaptığını görüp onu taklit etmeye çalışması model alarak öğrenmedir.

Model alarak öğrenmede modelin model alana benzerliği, modelin özellikleri ve pekiştirme süreci önemlidir.
Oguş(Aile)-Boy-Budun-İl(Devlet) Kurulan tüm Türk Devlet’lerinin Temel Yapı Taşını Aile Oluşturur..
Türkiye Cumhuriyeti Devlet’inin DEVLET yapı taşını birileri çözmüştür

..İstanbul’daki bazı sanat camiasına özellikle AİLE kavramının dağılması için ,topluma kötü rol MODEL olmaları için bilinçli evlenip BOŞANMALARINI sağlamışlardır.

.Bu boşanma haberlerini de sürekli MEDYADA gündemde tutmuşlardır..Sonuç ortadadır.

.Yılda ortalama 100000 üzerinde boşanma olmaktadır.Yılda 100000 boşanma nasıl önlenir peki?Bir ilişkinin temel yapı taşı saygı,güven,sadakat ve sevgidir. Bu bileşenler bir arada olmalıdır.

Eğer insan bu bileşenlerin birisinde şüphe yaşıyorsa karşıdaki partnerinden soğur ve sonuç olarak bir ayrılma söz konusu olur. Karşılıklı anlayış her zaman olmalı sadakatta şüpheye mahal verilmemeli.

Sadakat olursa zaten sevgi ve saygı beraberinde gelir. Sadık insan eşine her zaman boyun eğmesi anlamına gelmez lakin ufak bir tartışmada da eşinden ayrılmasını gerektirmez.

Yanlış modeller yerine doğru ve güzel modeller aralıklı pekiştirme yöntemiyle eşine gösterilmeli.İslam’da da evlilik tavsiye edilmiştir ve kötü örnekler rol model alınmaması yasaklanmıştır…

 
Etiketler: Medyanın, YANLIŞ, MODEL, olması, ve, Aile…,
Yorumlar
Haber Yazılımı