Yazı Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 13:10 Bu yazı 458 kez okundu
 
ÖZSOY'DAN HARİKA FARKINDALIK
MUSTAFA TÜRK -Yeditepeden
Mail frigvadisi@yandex.com
 
 

 

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice Özsoy insanları sigaraya ve kötü alışkanlıkların zararlarını anlatmak amacı ile güzel bir farkındalık yaratarak tam not aldı.
Tarihi Ali Çetinkaya garında, gelen giden yolculara öncelikle sağlık çalışanları tarafından insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu bu nedenle yapılması gerekenler anlatıldıktan sonra yolcuların tansiyonlarına bakıldı.

Bu proje kapsamında ayrıca yolcuların şeker ölçümlerinin yapılması insanların çok mutlu olmasını sağladılar. Yolcular ve etkinliğe katılan hemen hemen herkes hastane dışında farklı mekanlarda olmasını memnuniyetle karşıladılar. Bazı vatandaşların görüşleri ise kendimizi farklı bir ülkede mi  yaşıyoruz diye şaşkın olduklarını dile getirdiler.
Ali Çetinkaya Garında yapılan etkinliğe  Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar Devlet hastanesi Baş hekimi Mehmet Duran, TCDD 7.İşletme Müdürü Adem Sivri, TCDD Taşımacılık koordina Müdürü Murat Selet, Yolcu Taşımacılığı Servis Müdürü Yusuf Bisi, Afyınkarahisar Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice Özsoy, Ketem Sorumlusu Dr Belgin Abacı, Sağlık Hizmetleri Müdür yardımcısı Tuğba Coşkun Er, Afyonkarahisar sertifika koordinatörü Sibel Türk katıldılar.

Sigara ve benzeri alışkanlıkların anlatılmasının ikinci aşamasında bu kez Denizli'ye giden yolcu trenine geçildi. Trende bulunan yolcularla aynı şekilde hizmet veren proje kapsamında  ki sağlık çalışanlarının yüzleri bu kez kendileri için güldü ve  mutlu oldular çünkü bir yanda verilen güzel hizmetin yanında iş stresinden uzaklaşıp  farklı bir mekande  yolculuk yaparak mutlu oldular.
Sevgili dostlarım bu proje içinde ben sizlere bu güzel farkındalığı anlatarak hizmet vermiş oldum.

Bu muhteşem etkinliğin oluşmasında TCDD Taşımacılık  Emniyet Sistemi Müdürü Cengiz Taşkoparan'a ayrı bir parantez açarak kutluyorum. Yolculuk boyunca sağlık çalışanların ve davetlilerin her türlü ihtiyacını karşılayan TCDD Taşımacılık Bölge Koordinatörü Murat Selet ve  TCDD 7.İşletme Müdürü Adem Sivri bence en büyük alkışı aldı. 
Hepiniz kansersiz bir yaşam dilerken hepinize sevgileri mi iletiyorum..

 
Etiketler: ÖZSOY'DAN, HARİKA, FARKINDALIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı