Bugun...

Medyumlara Dikkat Edin

 Tarih: 29-09-2020 11:36:00  -   Güncelleme: 30-09-2020 11:02:00
İDRİS İLCAN

Yıldızname,medyum işleriyle uğraşan birisiyle konuştum geçenlerde.Kendisi gaybı bildiğini,geçmişten ve gelecekten haber verdiğini söylemiştir.

Bu tür yalancı kişilere inanmayalım.

Büyü ve sihir gerçektir.İnsanlarda olabilir bu bidat değildir.Felak,nas,bakara surelerinin okunması tavsiye edilmiştir.Lakin büyü yaptırmak haramdır,günahtır.

Medyumluk yapan herkesin sahtekar olduğu anlamına gelmez ama gaybtan haber veren geçmişten haber veren medyumlar bu işin aleni sahtekarlarıdır.Enam Suresi 59.ayette yüce Allah zaten gaybla ilgili net mesajı vermiştir.

En’am Suresi, 59. ayet: Gaybın anahtarları O’nun Katındadır, O’ndan başka hiç kimse gaybı bilmez.

Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve herşey) apaçık bir kitaptadır.Ayeti kerimesinde gayb bilgisinin yalnızca Allah’a ait olduğu görülmektedir.

 

Hadise şerifte bu sahtekar medyumlar için de net bilgi verilmiştir.Peygamberimizin hadisi şerifleri evrenseldir.(Her döneme ve yüzyıla hitap eder.Falcının, büyücünün veya başka birinin gaybdan verdiği haberlere inanan, Kur’an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani] şeklindeki hadisi şerifle peygamberimiz gayb konusunda net mesajı vermiştir.

Gaybla ilgili bir başka ayette (Allah size gaybı bildirmez; fakat dilediği Peygamberine gaybı bildirir.) [Al-i imran 179]
şeklinde peygamberlere dilerse bildireceğini bildirmiştir

Yüce Allah.Şimdikiler kendini peygamber gibi de görmektedir.

Sanki Allah onlara gaybı bildiriyor bir de ister inan ister inanma havasına girerek kendini yüceltmektedirler bu medyumlar.

Gaybla ilgili bir başka hadiste de (Geçmiş ümmetler içinde vukuundan önce bazı gaybları haber veren keramet ehli zatlar var idi. Ümmetimden de Ömer onlardandır.) [Buhari, Müslim] şeklinde peygamberimiz bir hadisi şerif buyurmuştur.

Buradaki keramet ehli kişilerden kast Allah dostlarının bazılarıdır,medyumcular değildir…

  Bu yazı 4236 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI