Bugun...

BAŞKAN ÇÖL VE KAYMAKAM TORTOP

 Tarih: 23-10-2020 13:03:00  -   Güncelleme: 23-10-2020 13:04:00
MUSTAFA TURK


Bol yağışlı günlerin ardından biraz nefes almak birazda ülkemizin en yeni sporu olan Pickleball sporunun koordinatörü olarak ilimizin en büyük ilçelerinden birisi olan Sandıklı'da bu sporun alt yapısını hazırlamak amacı ile çok değerli dostlarım olan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve uzun yıllar kros milli takımında ülkemizi başarı ile temsil eden sakatlığı nedeni ile Atletizm bırakıp yoluna Pickleball sporu ile devam etme kararı alan Burcu Büyükbezgin ile bir araya geldik.
Sabah sisli bir havada uyanıp Sandıklı'ya gitmek zor olsada sözümü yerine getirmek için buluşacağımız saate on dakika kala Sandıklı Gençlik Merkezine ulaştık.
 Her taraf başı boş köpeklerle dolu neyse ki köpeklerin yanından Gençlik merkezi binasına girdik.
 Ortalıkta hiç kimse yok, Burcu hocam ile oturduk o arada bir bayan geldi yanımıza kimse yok mu dedim?
Kimi soruyorsunuz buyurun ben yardımcı olayım dedi,
Bende Gençlik Merkezi Müdürü yada bir sorumlu varsa görüşelim dedim,
Buradalar dedi..
Biraz sonra buraya kaymakam ve Belediye Başkanı gelecek haberiniz olsun istedim..
Hanımefendi koşar adımlar yanımızdan ayrıldı.
Bu sırada Sandıklı Bekediye Başkanı ve Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop aynı anda Gençlik merkezine geldiler.
 O arada telefonum çaldı baktım kaymakam Eflatun bey arıyor, açtım telefonu nazik ve güler yüzlü bir şekilde Mustafa bey biz başkan ile geldik Gençlik merkezine diz sanırım Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne gittiniz dedi,
Bende Eflatun bey ben arkanızdayım dedim, gülerek kusura bakma sizi göremeyince aradım dedi.
Kısa bir süre hal hatır sormadan sonra bahçe'de bulunan tenis kortuna doğru hareket ettik hep birlikte, kort kapalı ve her taraf sularla dolu. Bir şekilde kortun kapısı açıldı içeriye girdik.
 Ben pickleball hakkında biraz bilgi aktardım sonra raket ve toplarla birlikte sahanın kuru bölgelerinde kısa bir süre pickleball vuruşları yaptık. Kort içinde bir değerlendirme yaptıktan sonra, Gençlik Merkezi binasının ikinci katında bulunan kapalı spor salonuna geçtik. Pickleball sporunun fiziki yapısınıda göz önünde bulundurarak değerlendirilebilir diyerek gündeme aldık.
Gençlik Merkezinin tekrar bahçesine inerek Belediye Başkanı Mustafa Çöl boş beton zemin olan yeri göstererek burayı değerlendirsek nasıl olur dedi. Bende elbette olur güzel bir asfalt sonra akrilit boya,  çizgiler ve tel örgülerle güzel olur dedim. Buranın değerlendirmenin arkasından Mustafa Çöl toplantısı olması nedeni ile izin alarak ayrıldı. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl büyük emekler ve mücadele vererek kazandırdığı Gençlik Merkezi tesislerinin durumundan hiç memnun olmamıştı. 
Hocam buraya çok maddi imkanlar verdim insanlara bir şeyler katalım diyerek hiç kimse yok tesiste çalışanlar bile yok, yazık çok üzüldüm demişti.
 Hak vermemek elde değildi başkana.
Sandıklı'nın sevilen yüzü Eflatun Can Tortop hocam Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne geçelim dedi araçlarlarımız ile vardık.
 Spor salonuna geçtim ben hemen nede olsa anılarım vardı bu salonda.
Kaymakam Eflatun Can Tortop, ben, Burcu hocam, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olmadan kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra Eflatun Can Tortop'un daveti üzerine hep birlikte yemeğe gittik.
Sandıklı Pickleball sporu için küçük dokunuşlar olması durumunda çok yakında faaliyetlerine Sandıklı'lı sporcumuz ve aynı zamanda pickleball hocamız benim nezaretimde çalışmalara başlayabilir.
Bu anlamda başta Kaymakam Eflatun Can Tortop ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl' e çok teşekkür ederim.

  Bu yazı 3588 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI